22 září, 2022 Od Redakce Off

Co zrychluje metabolismus?

Náš metabolismus nejrychleji spaluje kolem dvacátého roku našeho života. Samozřejmě u každého jedince je to individuální, záleží na fyzické námaze, pohybové aktivitě a životním stylu. Bohužel kolem 25 roku začne rychlost spalování klesat.

A co je příčinou pomalého metabolismu?

Zásadní problém dnešní doby, jíme nepravidelně, omezujeme pití čisté vody a čajů.

Nesnídáme, nebo jíme u počítače a na pokrm si neuděláme čas. Ztrácíme tak odhad, kolik množství jídla a pití za celý den konzumujeme.

Když jsme ve stresu, žízeň a hlad, se snažíme nahradit nápoji „light“, které opravdu nejsou tou správnou volbou pro hubnutí.

Nápoje s umělými sladidly totiž dokážou časem změnit způsob reakce těla na cukr a výsledkem bývá větší chuť k jídlu. 

Nedostatek spánku zvyšuje hladinu stressového hormonu kortizolu, který samozřejmě způsobí to, že si naše tělo začne ukládat větší tukové zásoby.

Nedostatek pohybu a vitamínů, které naše tělo potřebuje.

Metabolismus je totiž závislý na objemu svalové hmoty, a proto platí, že čím máme více svalové hmoty, tím rychleji spalujeme. Tudíž, abychom zabránili úbytku svalové hmoty je třeba nejen aktivní silový trénink, ale také neodmyslitelně doplnit tělu vitamíny, které jsou pro růst a regeneraci svalů nezbytné.

Skvělým přírodním doplňkem stravy je organická Spirulina. Díky velkému obsahu vitamínů a minerálů patří mezi komplexní superpotraviny. Abychom lépe pochopili, jaké má účinky, měli bychom vědět jaké vitamíny a látky obsahuje.

Mezi ty podstatné patří vitamíny C, A, D, E, B1, B2, B3, B6 a B9. Velmi důležitý je i obsah bílkovin, který činí cca 80 % Spiruliny. Právě kvůli vysokému obsahu bílkovin je oblíbená u sportovců. Esenciálních aminokyselin obsahuje 8 z 10, plus další neesenciální.

 

Jaké jsou tedy její účinky?

Podporuje vitalitu, dodá energii. Vysoký obsah vitamínu C pomáhá naší obranyschopnosti a obsažené antioxidanty podporují tělo v boji s volnými radikály.

Zrychlete si metabolismus. 

Cvičte ráno a odpoledne zařaďte silový trénink. (Je dobré řídit se radou profesionálního trenéra).

  • Otužujte se. Stačí po ránu studenou 🛁
  • Omezte rafinované cukry, limonády, umělá sladidla.
  • Zapomeňte na drastické diety. Jezte menší porce. Dodržujte pitný režim (pijte: čaje, čistou vodu)
  • Saláty kombinujte s olivovým olejem, dopřejte si ryby.
  • V zimním období jezte zeleninový vývary.
  • Dostatečně spěte.
  • Doplňte si po ránu Spirulinu